Ogłoszenia Duszpasterskie

                              8  grudnia 2019r.

 1.   Dziś II niedziela Adwentu. Roraty w naszej parafii ze względu na dzieci będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.00, a w środy i soboty – o godz. 7.00. Zapraszam dzieci i dorosłych do wspólnego czuwania. Dzieci każdego dnia będą otrzymywały naklejki do układanki adwentowej, którą otrzymają od p. Katechetki. Dzieci przynoszą na roraty lampiony oraz kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem.
 2. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dziaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kościołem. 
 3.  Za tydzień Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi O. Krzysztof Kowalski. Spowiedź w sobotę od godz. 9.00, 14.00 i 16.00.
 4. Odwiedziny chorych we wtorek 17.12. od godz. 9.00. Proszę o zgłoszenia w Kancelarii lub w Zakrystii.
 5.   Dziękuję osobom, które zaangażowały się w sprzątanie Kościółka na Piaskach.
 6.   Za posprzątanie Kościoła w Bolesławcu dziękuję rodzinom:  Piekielnych, Kędzierskich, Sikorów, Maniów i Markiewiczów. Do sprzątania w sobotę 21.12. o godz. 9.00 zapraszam rodzinyz ul. Ciemnej: Weberów, Gosławskich, Skibów, Bernasiów, Bieńków, Kostrzewów i Ferdynusów. 
 7.   Dziękuję za dzisiejsze ofiary i p. Kościelnemu za ich pozbieranie.
 8.   W zakrystii można zakupić kalendarze diecezjalne po 5 zł. i świece adwentowe po 6 zł. Są też opłatki wigilijne.
 9. Jak już wspominałem w ubiegłą niedzielę, zakończono wymianę okien w Kościele. Koszt tej inwestycji to 82 640,00 zł brutto. Po zapłaceniu tej kwoty na koncie parafialnym pozostanie 39 026,90 zł. W tym tygodniu Rada Parafialna podjęła decyzję o kolejnym etapie naszego remontu, a mianowicie o czyszczeniu i konserwacji dachu kościoła. Będzie to na pewno kosztowna inwestycja i bez wkładu finansowego ze strony Parafii niemożliwa. Dlatego też w przyszłym roku zwrócę się do Was czcigodni Parafianie o pomoc w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia. Mam też prośbę – jeśli ktoś zna firmę, która zajmuje się renowacjami dachów i ma uprawnienia do prac przy zabytkach, proszę aby dał namiary bezpośrednio mnie lub przewodniczącemu Rady Parafialnej – p. Winiarskiemu.
 10. Rozliczenie opłat na utrzymanie cmentarza.
  Wpływy z opłat na cmentarz wyniosły 7 810,00 zł.
  Wydatki, w tym opłaty za wywóz śmieci 7 103,91 zł.
  Pozostało 706,09 zł. 
  Chciałbym też poinformować, że p. Panek zrezygnował z opieki nad cmentarzem. Dlatego też, jeśli ktoś chciałby przejąć to zadanie, bardzo proszę o kontakt ze mną.
 11.   Wszystkim parafianom i gościom w nadchodzącym tygodniu życzę obfitości łask Bożych zarówno w pracy, jak i w szkole.

Proboszcz 

Ks. Czesław  Parnowski

statystyka